Ускори сайта си.. с Memcached

Много изследвания на тема „Колко е важно един сайт да зарежда бързо?“ доказват, че бързото зареждане е основен фактор за доброто потребителско изживяване.

През 1999 г. „нормалното“ време за зареждане на сайт беше около 8 секунди. Това беше и периода, когато интернет скоростта беше бавна. До 2004 г. много потребители вече имат достъп до високоскоростни интернет връзки, което се отразява и в ускорено зареждане на сайтовете и очакваното време намалява до 4 секунди. 5 години по-късно – през 2009 г. – оптималното време за зареждане на сайт спада до 2 секунди. Никой не обича бавни сайтове, няма съмнение. Добрата новина е, че нарастващата нужда за по-бързи сайтове предизвиква създаването на нови специфични технологии, които ни позволяват да ускорим сайтовете си и да догоним постоянно повишаващите се очаквания на потребителите.

Причините един сайт да зарежда бавно може да са най-различни. В рубриката „Съвети от support-a“ разказахме кои са основните случаи за неоптимално зареждане на сайт и как можем бързо да ги диагностицираме и решим. Приемаме като част от нашата мисия да предложим на нашите клиенти възможности и съвети, чрез които сайтовете им да се зареждат по-бързо. Вярваме, че това е една от стъпките за успешно развитие на онлайн проектите.

С удоволствие днес представяме още един инструмент, чрез който можете да ускорите зареждането на вашите сайтове – Memcached.

Ъпдейт от септември 2017г.:
И с още по-голямо удоволствие ви представяме следващата технология за ускоряване на сайтове, която добавихме наскоро към хостинг услугите ни – Redis. Всички наши клиенти, които ползват хостинг с планове СуперПро, СуперХостинг или услугата Managed VPS, може да активират Redis през cPanel.
Ако сайтът е на WordPress можете автоматично да активирате ускоряването през cPanel -> WordPress Manager -> Ускоряване. Плъгинът W3 Total Cache ще бъде инсталиран автоматично в сайта, а технологията за ускоряване (Memcached или Redis) ще бъде избрана според версията на PHP, която се използва от сайта.

Какво е Memcached?

Memcached е свободен софтуер с отворен код (Open source), който се използва за ускоряване на динамични уеб сайтове. Memcached кешира в паметта данни и обекти от изпълнението на заявки към базите данни, API извиквания или резултати от зареждането на страниците. Първоначално е създаден, за да се повиши производителността на LiveJournal. В наши дни вече се ползва от много сайтове като Wikipedia, Flickr, Twitter, Youtube, WordPress, Digg и др.

Активиране на Memcached за сайта

Активирането на Memcached в хостинг акаунта се извършва през „Memcached Manager by SuperHosting“. Това е специално разработен плъгин от екипа на СуперХостинг.БГ, достъпен в контролния панел cPanel, с който се активира Memcached. Възможността за кеширане е налична от няколко месеца и вече много наши клиенти активираха услугата за своите сайтове.

Важно е да отбележим, че освен в хостинг акаунта, Memcached трябва да бъде активиран и в самия сайт. Най-често ползваните CMS системи поддържат възможност за кеширане чрез Memcached.

Вижте как да активирате Memcached в WordPress и Joomla!.

Memcached се поддържа при Linux хостинг планове СуперПро и СуперХостинг.

Ускорете сайтовете си с Memcached и направете преживяването на посетителите им още по-приятно.

СуперХостинг.БГ
СуперХостинг.БГ
СуперХостинг.БГ е СуперЕкипът! Ежедневно всеки дава най-доброто от себе си, за да можете вие, клиентите на СуперХостинг.БГ, да сте номер едно. СуперСилата на СуперЕкипа е, че винаги е готов да ви даде точната информация, тази от която се нуждаете и за която питате.
5 1 vote
.
Абониране
Уведоми ме при
guest

9 Коментара
Inline Feedbacks
View all comments

Black Friday: Маркетинговата стратегия и нейните тънкости [Аудио]

0
Маркетинговата стратегия е инструмент, с който стратегически планирате бюджета, чрез какви канали и с какви послания ще достигнете до таргет потребителите Ви. 
Ето защо всеки фрийлансър се нуждае от сайт.

7 причини защо всеки фрийлансър се нуждае от сайт

0
За някои фрийлансъри сайтът не е под въпрос. Той е първото нещо. Разберете какви са причините, за които си заслужава като фрийлансър да си създадете сайт!
Пренеси бизнеса си онлайн за няколко часа със собствен сайт

Пренеси бизнеса си онлайн за няколко часа със собствен сайт

0
Дойде моментът на практическите съвети как да пренесете бизнеса си от офлайн към онлайн със собствен сайт. Вижте повече!